Průkaz energetické náročnosti budovy

Průkaz energetické náročnosti nemovitosti je povinnou součástí kupní smlouvy.

Prodáváte svůj rodinný dům či byt, komerční nemovitost, hotel či restauraci? Tyto informace jsou zde pro Vás, co by ochrana Vašeho záměru úspěšného prodeje bez následných komplikací.

Od ledna 2014 na tuto povinnost pamatuje také nový občanský zákoník v tzv. předsmluvním ujednání. Konkrétně se jedná o podmínku, podle které je nutné kupujícího seznámit se všemi okolnostmi nemovitosti a dokumenty souvisejícími s objektem, kde energetický štítek a průkaz je jedním z takto doložených informací.

Nedodržení této povinnosti zakládá na vadu pro uzavření kupní smlouvy.

V zájmu prodávajícího je tak spnit vůči kupujícímu všechny zákonné povinosti, jelikož kupující je v této rovinně ochráněn až po dobu 5 let.

  • Průkaz energetické náročnosti (ve zkratce PENB) slouží k jednoduchému zhodnocení budovy z hlediska její energetické náročnosti.

  • Součástí průkazu je energetický štítek, kde je budova hodnocena známkami A až G, přičemž A znamená energeticky nejšetrnější budovu, zatímco G značí budovu nejméně šetrnou.

  • Služba, která detailně popisuje a hodnotí reálný stav spotřeby energie a zároveň navrhuje účinná opatření k jejímu snížení, se nazývá energetický audit.

ilustrační obrázek

K čemu slouží?

Průkaz energetické náročnosti (PENB) vám skvěle poslouží jako nástroj pro stanovení výše kupní ceny nebo nájmu.

V případě, že nemovitost kupujete, budete popravdě informováni o energetické náročnosti nemovitost, díky čemu si můžete odvodit náklady za energie.

Komu je PENB užitečný?

stávajícím majitelům

zájemcům o nemovitost

realitním kancelářím

Zajistíme vám vystavení průkazu energetické náročnosti budovy.

*
*
*
*