Krátkodobý vs. dlouhodobý pronájem

Pokud se rozhodnete pro krátkodobý pronájem, je nutné udržovat nemovitost nadčasovou a moderní. Častější fluktuace nájemníků vás bude nutit rovněž k neustálému vylepšování, což vás bude stát více energie, času a financí. Nicméně můžete nastavit cenu nájmu podstatně výše než u pronájmu dlouhodobého.

Dlouhodobý pronájem

Dlouhodobý pronájem vám naopak šetří čas s neustálým hledáním nových nájemníků a popravdě řečeno i nervy, zda při každém konci pronájmu najdete nemovitost ve stavu, v jakém jste jej na začátku pronajali. Máte navíc jistotu, že nebudete mít časové prodlevy mezi jednotlivými pronájmy.

Hledání spolehlivého

Hledání spolehlivého nájemníka Nájemník, který včas platí a nezničí vám zařízení, je sen každého, kdo pronajímá byt. Máme pro vás několik užitečných tipů, které vám šanci na úspěch zvýší:

  • Využijte internet k dohledání, zda váš potencionální nájemník nemá exekuci, např. na Centrální evidenci exekucí. V případě firem doporučujeme rovněž ověřit, zda firma není v insolvenci.
  • Na sociálních sítích je dnes kdekdo. Podívejte se, jak se nájemník, případně firma při pronájmu komerčních prostor prezentuje - o povaze člověka/firmy to může dost napovědět.
  • Získejte kontakt na předešlého pronajímatele, který vám může poskytnout cennou referenci.

Nabízíme: Prověříme rizikovost osob, které vám zaručí jistotu, že se váš nájemník nestane neplatičem. Kontrolou osobních údajů zjistíme, jestli na zájemce nejsou uvaleny exekuce, nedluží na zdravotním a sociálním pojištění, není hledaný policí atd. Výsledkem je ucelený report o dané osobě.

Zauali jsme vás? Napište nám!

*
*
*
*