Orientační plánky

Co je a k čemu slouží orientační plánky?

Orientační plánky slouží, jak už vyplývá ze samotného jejich názvu, zejména k základní orientaci (zobrazení) rozložení interiéru nemovitostí. Uvádí se na nich zpravidla uspořádání jednotlivých místností, funkce místností (pokoj, koupelna…), zasazení oken a dveří, které nějakým způsobem pomáhají pozorovateli udělat si alespoň základní představu o tom, jak interiér dané budovy vypadá. Orientační plánky nejsou v žádném případě výkresy nemovitostí a mají pouze nastínit hrubý vzhled objektu, proto jsou také většinou tvořeny poměrovým zakreslením, nejsou tedy kresleny na milimetr přesně podle určitých rozměrů. Orientační plánek by měl být vždy hlavně přehledný a jasně srozumitelný.

Komu se orientační plánky hodí?

De facto každému, kdo potřebuje zobrazit přibližné uspořádání interiéru nějaké budovy. Z tohoto důvodu se dá říct, kteří mohou tento plánek využít k nastínění vzhledu vnitřku nemovitosti, kterou nabízejí k prodeji. Orientační plánky se ale nepoužívají jen k přiblížení objektu někomu, kdo danou nemovitost nemůže momentálně vidět na vlastní oči.

3D plán se od prostého plánku liší tím, že jednotlivé jeho části jsou znázorněny graficky (různé barvy podlahy atd.) a navíc se do něj může zasadit i rozložení nábytku. Ukázka níže.

​​​​​​​ 

*
*
*
*

Ovládací prvek Obrázek