Na co nesmíte zapomenout při prodeji nemovitosti

Příprava na prodej

Úspěšný prodej začíná analýzou trhu. Projděte si inzerce pro lepší představu nejen o ceně nemovitosti. Mapování vám podá přehled o vaší “konkurenci” v okolí. Stanovte si výhody vaší nemovitosti - máte zasklenou lodžii, prostorné místnosti, novou elektřinu, klidnou lokalitu? Vše, co budete pozitivně prezentovat, budou potencionální kupující vnímat jako plus.

Hledání kupce

Vaším cílem je najít slušného a spolehlivého kupujícího. Vaše nabídka vás bude prezentovat, a proto pořiďte kvalitní fotografie a inzerci napište bez gramatických chyb. Stanovte si, kde budete inzerovat, a při prohlídce bytu buďte vždy příjemní a v dobré náladě. Pamatujte, že první dojem prodává. Rezervace nemovitosti pak bude vaší odměnou, ale ne finální částí prodeje.

Vyhotovení smluv

Pro spokojenost obou stran potřebujete kvalitně připravené smlouvy. Zdánlivě jednoduchá a nudná činnost je bodem, který rozhodne o dalším směru prodeje. Zjistěte, na co si dát při smlouvách pozor a před samotným podpisem si ji znovu důkladně přečtěte.

A to není vše

Katastr, vyplacení a předání nemovitosti, přepisy energií, daň z nabytí nemovitých věcí, trvalé bydliště, daňové přiznání a mnoho dalšího. Dlouhý proces s několika kroky, který ale můžete snadno zvládnout. V prvním kroku si sepište, co vše a v jakém pořadí vyřídíte. Dostanete tak ucelenější představu, co vás čeká, a vše si rozplánujete.

Dostali jste se do cíle? Nebo chcete s procesem prodeje poradit či pomoci?

Naše realitní kancelář je tady pro vás.

Pomůžeme vám v prvních krůčcích přípravy prodeje, najdeme vám ideálního kupce a ani administrativní úkony (smlouvy, katastr, energie) nás nezaskočí.

Mám zájem o e-book zdarma!

*
*